29 Bře

60. ročník Rožmitál – Březnice

V neděli 27. 3. 2016 se uskutečnil 60. ročník tradičního běhu na 10km z Rožmitálu do Březnice. Meteorologové již předem avizovali krásné počasí, které tentokrát opravdu vyšlo…a tak není divem, že byl pokořen účastnický rekord a na start se postavilo 311 běžců a běžkyň. Mezi startujícími byli i hvězdy jako Jan Kreisinger nebo Tereza Čapková. Z Teamu se na start postavilo 17závodníků!! Což je naprosto neuvěřitelný počet a myslím, že všichni musí být s výsledky spokojeni. Jarní část sezóny tedy můžeme považovat za zahájenou :-) Dalším závodem v rámci BBP bude 9.4. jarní Dražovka……někteří ještě týden před tím změří své síly na pražském půlmaratonu :-)

23 Dub

Za perníkem

V sobotu 18. dubna vyrazila početná skupina reprezentantů Teamu do Pardubic, města perníku a téměř absolutně placatého půlmaratonu, který se letos konal i jako MČR. Aleš, Aleš, Dana, Honza H., Ivona a spřízněný člen spřízněného klubu Petr si jeli za osobními rekordy v krásných nových vozech luxusních značek. Cesta proběhla bez problémů, předstartovní stres byl vymazán kávičkou a minerální vodou. Do závodu jsme vyrazili plni odhodlání a naděje. A těžký zimní trénink nese své ovoce – téměř všichni jsme si dokázali vylepšit osobní rekordy !  Ten kdo nedokázal alespoň vyhrál – ano je to tak, Petr vyhrál Pardubický vinařský půlmaraton ve své věkové kategorii … neuvěřitelné .. gratulujeme. Iva doběhla celkově šestá mezi ženami a ve své kategorii byla třetí – je to vůbec možné ? Iva s námi trénuje pár měsíců … letošní ročník Pardubic se tedy skutečně vyvedl … a to jsme si jěště udělali krásný výklus na hradby Pardubického zámku :-)

12 Dub

Jarní dražovka

Téměř letní teploty nás přivítaly na letošní jarní Dražovce. A nás myšleno všechny Teamáky – a s radostí musím oznámit, že je nás opět o trošku více. Do Teamu přibyla Verunka a Honzík Hradeckých jdoucí či spíše běžících ve šlépějích svých rodičů. A také Veronika a Gizela Bonková. Romane, dobrá práce ! :-). Výsledky opět potvrdily výbornou formu všech našich běžců. Anička a Daniela vyhrály s přehledem svou kategorii. Co však předvedly Iva s Katkou, to je skutečně provokace – Iva a Katka ve své kategorii ale i celkově první resp. druhá. A Katka druhá i včetně zdravotních komplikací. Pořadí doplňuje Dana na krásném pátém místě a Věra na výborném třetím ve své kategorii, Vlaďka pak na pátém. Mezi muži předvedl výbornou formu Roman kdy doběhl celkově druhý a Honza z plného tréninku třetí. Slušným překvapením je výkon Honzy Horkého, nového člena Teamu kdy Honza v prvním závodě po delším systematickém tréninku předvedl skutečně kvalitní výkon. Tak a příští týden 21,1 resp. 25 km !

O jarní Dražovce se psalo i v Příbramském deníku zde.

05 Dub

19 nás bylo v Březnici v cíli

Ano, čtete dobře, 19 Teamáků se postavilo na start běhu Rožmitál – Březnice. Byli jsme jednoznačně nejsilnější Team na startu i v cíli. A doběhli jsme všichni. Nekterým se podařilo doběhnout velice rychle – Roman Bonk si vylepšil osobáček na neuvěřitelných 33:28 a skončil celkově na 4. místě, Honza Hradecký běžel v rámci přípravy na kvalifikaci na MS v 70.3 Ironmanovi za 34:21. Tomáš Karas za 37:03 také na 4. místě ve své kategorii.

Zajímavé věci se děly v kategorii žen kde Daniela Karasová ročník 2003 zaběhla čas 39:14 a skončila druhá mezi ženami a třetí celkově ! Výborně zaběhla i Ivona Rejsková za 40:17, také pěkný osobáček :-) celkově skončila 3. ve své kategorii resp. 4. celkově. Katka Hradecká začíná sezónu s rozvahou a běžela za 40:37 a skončila 4. ve své kategorii resp. 5. celkově. Věra Karasová a Vlaďka Skaličková bežely za 44:55 resp. 45:08.

Z ostatních co jsem stačil potkat v cíli sršel optimistmus a radost z pohybu – takže to vypadá, že běželi tak akorát !

Kompletní výsledky naleznete zde. Fotky z akce zde.

23 Bře

Příbramský aquatlon 2015

Pod taktovkou člena našeho Teamu Honzy Zikmunda se konal 1. ročník Příbramského aquatlonu. Na start se v sobotu 21. března postavilo přes 70 dětí a téměř 20 dospělých. Metry plavecké části závodu odplavaly účastnící v Příbramském aquaparku. Podle věku jim byla přidelena porce od 25ti do 400 metrů. Plavání proběhlo bez větších zádrhelů a to samé i přesun na běžeckou část závodu – ta se konala v areálu Nového rybníka. A porce opět nemalé od 300m po 5km. Běh se odehrál za ideálního počasí a všichni účastníci předvedli perfektní výkony. Strhující byly zejména výkony dětí a pak dvou velkých rivalů a zároveň kamarádů v mužské části závodů – Honzy Hradeckého a Honzy Šnebergera. Vítězem se nakonec stal Honza :-). Náš Tomáš Zikmund, který s přehledem vyhrál plaveckou čast závodu se výborně popral i s bežeckou části a obsadil tak absolutně třetí místo.
Nutno podotknout, že nápad i závod jsou výborným počinem ! Děkujeme všem organizárotům za pomoc !

Výsledky jsou k dispozici zde a fotografie zde.